Adj egy órát Makónak!

Iskolánk tanulói is megtekintették a József Attila Múzeum “Adj egy órát Makónak!” elnevezésű kiállítását. Nyolcadikos diákjaink olyan szerencsében részesültek, hogy közvetlenül az alkotók mutatták be az egybegyűlteknek a tárlat fő látványosságát, az újvárosi református templom toronyóráját. Az élő történelemóra tartalmas és érdekes beszámolói az időmérésről, az óra felújításának folyamatáról, az értékeink megőrzésének fontosságáról szóltak. A elhangzottak hozzájárultak ahhoz, hogy a szikszais gyerekek megismerjék iskolájuk, templomuk múltját és jelenét egyaránt. Nagy örömünkre szolgált, hogy a kiállítás megtekintésekor csatlakozott hozzánk Farkas Éva Erzsébet polgármester asszony is. Köszönjük szépen Farkas Éva Erzsébet polgármester asszony erkölcsi és anyagi támogatását, Vas Zoltán presbiter, valamint Szigeti Péter és Orkonyi Károly elkötelezett munkáját és minden támogató hozzájárulását, hogy ez a nagy összefogást igénylő értékmentő felújítás megvalósulhat.