Városi helyesírási verseny

2023. április 14-én rendezték meg a Makó város és térsége alsó tagozatos tanulói számára a helyesírási versenyt. A helyszínt a Kálvin Téri Református Általános Iskola biztosította. Iskolánkat Bringye János (3.a), Cékmán Valentina (3.b), Kéri Barnabás (3.b) és Vass Réka (3.b) osztályos tanulók képviselték. Ők érték el a legnagyobb pontszámot az iskolai szinten megrendezett megmérettetésen. Ezen a versenyen Makó város és térségéből a legjobb helyesírók vettek részt. Rovásírással írt üdvözlettel köszöntötték a résztvevőket. A verseny megnyitóján felhívták a figyelmüket a helyes magyar beszéd és helyesírás fontosságára. Az internet világából is mutattak példákat, hogy a mai fiatalok, milyen rövidítéseket használnak beszédükben és írásukban. A versenyzők között szépíró versenyt is hirdettek, a másolás külalakja alapján ítélik oda a Gyöngyszem díjat.

Szép eredményeket értek el tanulóink. Bringye János I.helyezést ért el. Ő képviseli városunkat a Mórahalmon megrendezett megyei helyesírási versenyen. Cékmán Valentina  (10.) ,Vass Réka (11.), Kéri Barnabás (18.) helyezést értek el. Gratulálunk! Felkészítő tanítók Fülöp Henrietta és Zsiga Etelka.