Iskolai mesemondó verseny az alsó tagozatban

A 2022-23. tanév első alsós magyar versenyét november 09-én tartottuk meg. Mesemondó versenyen vettek részt a bátor jelentkezők. Szerény létszámmal, 11 fővel indultunk neki a versenynek. A versenyzők sorszámot húztak, majd Eti néni köszöntője után tanulóink szépen elmondták választott meséjüket. A repertoárban szerepeltek népmesék, Fésűs Éva meséi, Benedek Elek meséje. Mindenki izgult legalább egy kicsit, bár nem mindenkin látszott. A gyerekek sokat készültek, sok munka van ezen eredmények mögött. A zsűri /Zsiga-Balázs Etelka és Kovács Edit tanítónők/ rövid gondolkodás és mérlegelés után meghozta döntését.

Eredmények:

1-2. osztály

Balla Kevin Krisztián (1. a) – I. helyezés

Koczkás Dorina (1. a) – II. helyezés

3-4. osztály

Dömötör Rajmond (4. a) – I. helyezés

Erdélyi Bence Balázs és Kálai Kristóf (3. a) – II. helyezés

Bognár Boglárka (4. b) – III. helyezés

Emléklapot kaptak:

Dani Barbara Maja, Tóth-Kása Zoárd, Zsigmond Róbert (2. a osztályos tanulók), Rattkai Polli (3. a osztályos tanuló), Hevesi Iringó (4. a osztályos tanuló)

Gratulálunk minden versenyző tanulónknak. A helyezettek képviselhetik iskolánkat november 16-án a Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában megrendezendő Városi- és térségi Mesemondó versenyen.

Felkészítő tanítók: Kovács Edit /1.a/, Raffai Erzsébet /2. a/, Zsiga Etelka /3. a/, Kreisch Zsuzsanna /4.a,4.b/