Harmadik hely Mezőtúron

A Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda két napos komplex műveltségi vetélkedőt hirdetett, hogy együtt ünnepeljük a Reformáció 500 éves és Arany János születésének 200 éves évfordulóját. Iskolánk egy 3 fős csapattal képviselte magát a versenyen. A csapat tagjai Juhász Márk (6.a), Papp Zétény (7.a) és Restás István (6.a) voltak.  Előzetes felkészülés után iskolánk történetéről készült prezentációt adtak elő, majd egy jelenetet Szikszai György életéről. Az Arany János szavalóversenyre a költőtől kellett egy verset választani, majd egy református szerző által írt művet mondtak el a versenyzők. Restás István 3. helyezést ért el! A második napon hittan, történelem és irodalom írásbeli feladatokkal adtak számot tudásukról diákjaink. Az általános iskolás és középiskolai tanulók egyforma kérdésekre válaszoltak az előre kiadott szakirodalom alapján. A reformáció európai eseményei, a magyar reformátorok élete és munkássága szolgált alapul a megmérettetésnek. A mezőny legfiatalabb csapata volt a mienk, 3. helyezést értek el a fiúk! Gratulálunk nekik és felkészítőjüknek Geráné Nagy Katalin tanárnőnek!
Köszönjük a mezőtúri intézmény pedagógusainak és dolgozóinak a kiváló vendéglátást.

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/101040614410642734258/albumid/6480536286551342705?alt=rss&kind=photo” ]