Aranyeső a Szikszaiban

Idén is a Makói Általános Iskola Almási Tagintézménye adott otthont a városi grundbirkózó bajnokságnak, amelyre iskolánk összesen 60 fővel nevezett. A grundbirkózást gyerekek számára, a birkózás népszerűsítésére dolgozták ki a népi birkózásokból. Ez a sport javítja a küzdőszellemet, növeli az állóképességet, és az alapképességek fejlesztési lehetőségét is kiválóan biztosítja. A gyermekek körében igen népszerű iskolai sportág, amelynek a Szikszaiban már hagyománya van. A megmérettetésen tanulóink a következő eredménnyel szerepeltek:

A versenyen 4 iskola képviseltette magát, összesen 148 érem került kiosztásra. Összesített eredménytábla:

További hasonló eredményeket kívánva gratulálunk Mezei László testnevelőnek és tanítványainak! Így tovább Laci bácsi!

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/101040614410642734258/albumid/5968848121549344881?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

A Makói Városi Televízió összeállítása az eseményről:

A Délmagyar újságban megjelent cikket ide kattintva tekinthetik meg.